Yıkama Talimatları

 

Giysilerin Daha Uzun Ömürlü Olması İçin:

 

-Yıkanacak olan giysilerin doğru ayrılmış olması önemlidir. Renklerine, ürün özelliklerine ve kullanım alanlarına göre giysiler gruplandırılmalı, doğru programda uygun deterjan ve sıcaklıkta yıkanmalıdır.


-Bakım etiketinde sadece kuru temizleme yapılabileceği belirtilen giysilerin makinada yıkanması ürünün zarar görmesine sebep olacaktır. 


-Gömlek yaka ve manşetlerin parlama yapmaması ve renginin solmaması için tersten ütülenmesi tavsiye edilir.


-Giysilerin bakım etiketinde yıkanabileceği belirtildiyse, işlem makinanın hassas yıkama programında yapılmalıdır. 


-Ürünün bakım etiketinde belirtildiği şekilde kurutma yapılmalıdır. Trikolar asılarak kurutulduğunda sarkma şeklinde deforme olurlar. Bu nedenle sererek kurutma yöntemi tercih edilmelidir.


-Takım, ceket, palto gibi bakım etiketinde kuru temizleme ibaresi bulunan giysiler sadece kuru temizleme ile temizlenmelidir. Kuru temizleme sonrası oluşacak kokular için giysinin kullanım öncesi havalandırılması tavsiye edilir.


-Pamuklu ürünlerde makinede yıkamayı tavsiye etmiyoruz.. Elde yıkama yaparak ürünün kullanım süresini uzatabilirsiniz.


-Şallarınız için makinede yıkamayı tavsiye etmiyoruz. Ancak hiç vaktiniz yok ve makinede yıkamanız gerekiyorsa,  makinenizi en hassas programınıza alın ve sıkma işlemini iptal edin. Ön yıkama yapmayın. Su sıcaklığını ise 20-30 derece arasına ayarlayın.

 

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı