Kadın Salopet Modelleri

Önlüklü tulum, salaş kaba tulum olarak da adlandırılan salopet giysiler yüzlerce yıldır koruyucu giysi olarak kullanılmışlardır. Maden işçileri, bahçıvanlar, çiftçilerin çalışırken tercih ettiği bir giysi türü iken günümüzde güncelliğini ve modaya olan uyumluluğunu kaybetmedi. Zamansız giysiler olarak adlandırdığımız salopetler her dönem gözde giysi sınıfında yer aldı. Kadın salopet modellerimizi birbirinden renkli, kaliteli ve kullanışlı seçenekler dahilinde www.fahhar.com online alışveriş sitemizde sunuyoruz, hemen sipariş verebilirsiniz.

Yeni Sezon Salopet Model Çeşitliliği

Bayan salopet modellerinde renk, kumaş çeşitleri, model ve mevsimine göre farklı onlarca çeşit bulmak mümkündür. Pantolon şeklinde olabileceği gibi yaz aylarında vazgeçilmeziniz olacak şort salopet de çok tercih edilir. Eski dönemlerde çalışanların kullandığı tulumlar genellikle kot kumaştan veya kalın keten kumaştan üretilirdi. Şimdi pamuklu modelleri çok gözde olsa da keten salopet ve viskon kumaştan üretilmiş salopet veya ipek modelleri dikkat çekiyor.

Fahhar sitemizde oldukça çeşit olduğundan, kullanım alanına göre kumaşı ve modelini seçme şansı için web sitemize göz atabilirsiniz. Yeni sezon kadın salopet modellerinde mevsimine göre, kış mevsimi için kalın gömlekler, boğazlı kazaklar ve kalın penye tişörtlerle kombinleyebileceğiniz modellerle Fahhar tarzının farkını görebilirsiniz. Kadife kumaş modellerini ipek gömleklerle özel buluşmalara, şık davetlere hatta iş toplantılarında giyebileceğiniz mükemmel kombinler yapabilirsiniz.

Salopet Nasıl Bir Giysi?

Salopet veya tulum sırttan gelen kalın askılar, pantolondan yukarı doğru devam eden göğse kadar çıkan kumaş ile bağlanır. Genellikle bir düğme veya düğüm atılarak kullanılır. Giyip çıkarması kolay olması açısından birden fazla yerde fermuar veya düğme olabilir. Bu da salopetin tarzına uygun bir görüntü oluşturur. Salopeti pantolon giyer gibi aşağıdan yani bacaklardan giymek gerekir. Mevsimine göre Salopet içine tişört, kazak veya gömlek tercih edilebilir.

Salopet Modelleri & Seçenekleri

Yeni sezon bayan salopet modellerinde pek çok çeşit vardır. Bunlardan birisi olan salopet etek, askılı etek veya askılı elbise olarak da adlandırılır. Tercih edilen kadın salopet modelleri arasında olduğu gibi kız çocukları için de çok tercih edilen bir model. Genellikle kot kumaştan tercih edilir.

Kot Salopet, erkeklerin de fazlasıyla tercih ettiği bir modeldir. Yaz aylarında ince tişörtlerle kombinlenebilen pratik ve erkeğe özel bir tarz havası veren modelleri dikkat çeker.

Kumaş Salopet, şık bir tarza sahip salopetlerdir. Hem günlük hem de özel davetlerde kullanılabilir olması salopetin tarzının zamansız olduğunu ispatlar. Spor ayakkabı ile giyilebileceği gibi düz babet tarzı ayakkabılarla hem özel hem rahat hem de bohem bir hava verirler. Kumaş salopet, son yıllarda bayan salopet modasını başlattı. Pantolon ve üstü giysisi bir bütün olarak tek parça tulum halinde şık ve tarz bir hava veren dökümlü kumaşlardan Bayan salopet modelleri üretilir. Yazın ince, rahat dökümlü kumaşlarla belden kemerli veya bol modeller hem şık giysiler arasında hem de kullanılan aksesuarlarına ve modeline göre günlük ve spor tarzlar arasındadır.

Salopet ile Tulum Arasında Ne Fark Var?

Kadın salopet modelleri arasında ince, ipek veya keten kumaştan daha dar vücuda oturan modellere genellikle tulum denir. Salopet kullanım olarak daha salaş, rahat ve bol bir tarza sahip giysi modelidir. Tulumlar özellikle kadın modellerinin farklılığı nedeniyle daha şık, geceye uygun veya özel modeller olabilmektedir. Tulumlar tüm vücudu kapatan modellerdir. Pantolondan başlayıp gömleğin birleşmesi veya etek veya elbiseden başlayıp bluzun, tişörtün veya kazağın birleşmesi ile tulum şeklini alır.

Eski dönemlerde kullanılan salopetler işçilerin çalışma sırasında korumak ve rahatlığını sağlamak amacıyla bol kumaştan ve çoğunlukla kot kumaştan yapılmışlardır. O dönemlerde salopet modelleri genellikle kot kumaştandı. Kadın tulum ise farklı kumaşlardan üretilebilir. Günümüzde kadın salopet modelleri her çeşit kumaştan üretilebiliyor. Tüm bu modelleri fahhar.com online alışveriş sitemiz üzerinden keşfedip, satın alabilirsiniz!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı