Kadın Aksesaur

İnsanlık tarihinde beri kadınların en çok ilgisini çeken şey aksesuarlar olmuştur. Mısır kraliçesi namı dillere destan Kleopatra'nın güzelliğine ve takılara ne kadar düşkün olduğu bilinir. Yine Orta Çağ Batı Avrupa'sında kadınların daha güzel görünmek uğruna yaptıkları diller destandır. Kadınlar için her çağda bu kadar popüler olan güzellik ve aksesuarlar bugün de zirveyi korumaktadır.

Kışın Kullanılan Kadın Aksesuarları Nelerdir?

Kış tüm beyazlığı ve ihtişamıyla en güzel mevsimlerden biridir belki de. Yaz ile fıtratı taban tabana zıt olarak kış aksesuarları da farklıdır. Aslında kış aksesuarları soğuktan korumayı amaç eden ek aksesuarlardır. Bunlara atkı, eldiven, şapka örnek verilebilir. Zaman geçtikçe bu parçalar şıklaştırılmıştır. En şıklaştırılan ise kadın atkı olmuştur.

Kış ayazında belki de en çok ihtiyaç duyulan kulakları sıcak tutacak bir şapka ve boyunu sıcak tutacak bir atkıdır. Kış için kem kulakları soğuktan koruyacak hem de en elit örnek kesinlikle balaclava olarak kendini gösterir. Tüm ihtişamıyla balaclava dikkatleri üzerine çekecektir. Aynı zamanda Slav kültürünün de bir parçası olan balaclava kalın olması dolayısıyla hem sıcak tutar hem de çok zengin gösterir. Bununla birlikte sade bir peluş veya aynı şekilde kürklü bir kadın atkı muazzam bir tamamlayıcı olacaktır. 2023 sonbahar sezonunun başlık trendi peluş iken en trendler de balaclava takanlar olacak.

Kışın yapılan kombinlerde kadın bere çok önemli bir yere sahiptir. Şişme montların üzerine kolaylıkla kombinlenen bayan bere maalesef kaşe kaban üzerine o kadar da kolay kombinlenemez. Bu yüzden kaşe kaban alırken mutlaka kombinlenecek uygun bere modeli seçilmelidir. Eskiden çok tercih edilmiyor olsa da son aralar kaşe kaban üzerine sokak tarzı bere takmak trend başlık olmuştur. Düşünüldüğünde çok tuhaf kaçsa da bu trend ile aslında kaşe kabanın hem ağırlığını aldığını hem de eğlenceli bir görünüm verdiği anlaşıldı.

Yazın Kullanılan Kadın Aksesuarları Nelerdir?

Yazın kullanılan kadın aksesuarı normalde daha az iken 2023 sezonunda vücut takılarının popülerleşmesi, korsenin trend olması ile çoğaldı. Aslına bakılırsa kombin yapmak açısından kış aksesuarları daha elverişlidir. Çünkü kışın giyilenler daha basit olduğu için kombine heyecan mecburen kadın aksesuarları ile katılır. Ancak yaz ayında daha rahat bir giyim tercih edildiğinden kadın aksesuarları kullanımı daha cesur da olmaz. Özellikle minimalist akımın trend olması ile makro akıma muhalif şekilde kadın aksesuarları için daha seçici ve daha az dikkat çekici olundu. Bundan dolayı yazın kadın aksesuarları kolye, küpe, yüzük, bilezik gibi klasik parçaların dışına çıkmaz.

2022 - 2023 Sezonunun Trend Aksesuarları Nelerdir?

2023 sezonu için 4 aksesuar patlamıştır. Bu aksesuarlar korse, inci küpe, inci kolye ve vücut aksesuarlarıdır. Korse her kıyafetin üzerine kontrolsüz şekilde 2023 ilkbahar sezonundan itibaren takılmaya başlamıştır. İnci küpeler ve kolyeler ise 2023 kış sezonundan itibaren patlamıştır. Ardından yaz sezonunda birçok kişi tarafından kullanılmıştır. 2023 yaz sezon itibari ile güncel başlık trend neon renk trendidir.

2023 sonbahar sezonunda özellikle Kasım ayında şıklık kadın atkı ile yakalanabilir. Özellikle 2023 sonbahar sezonun başlık trendi beyaz, maskülenlik, peluş, kovboy, okul görünümü ve ekosedir. İnce ve koyu renk maskülen kadın atkı ile yapılacak değişik tarzda bağlamlar ile trendi yakalamak daha kolaydır.

Aksesuar Fiyatları Ne Kadardır?

Aksesuar fiyatları her zaman belli bir miktarın üzerindedir. Bunun sebebi ise tasarım parasıdır. Belirli bir fiyatın altında ucuza satılan tüm aksesuarlar ikinci gün rengini salar. Ayrıca taklitten öteye de geçemez. Doğal olarak aksesuar fiyatları aslında gayet makuldür. Hak ettiği fiyata satılan her aksesuar uzun bir ömür ve her kullanışta moda olmayı vaat eder. Aradığınız harika tasarımlı aksesuarları Fahhar’da bulabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı