Bebek Takımları

Tekstil sektöründe bebek ve çocuk giyiminde doğallığa, rahatlığa ve kolay kullanıma fazlasıyla özen gösterilmesi gereken bir durum. Bebeklerin bedenleri yetişkinlere hatta çocuklara göre çok daha hassastır. Alerjik reaksiyonları daha hızlı ve problemli olabilir. Giydikleri kıyafetlerin vücutlarının hava almasını sağlayacak kumaşlardan üretilmiş olması önemlidir.

Bebek takımları pamuklu kumaştan üretilir. Bebeğin vücudunu sıkmayan, rahat hareket etmesini sağlayan yumuşaklıkta ve esneklikte, ince ve hafif olmalıdır. Bu özelliklere sahip olmayan bebek takımı seçenekleri piyasada bulmak ne yazık ki olasılık dâhilindedir. Müşterilerin pamuklu olmayan bebek takım modelleri tercih etmemesi gerekir.

Bebek Giysileri Nasıl Olmalı?

Bebek giysilerinin nasıl yapıda olması gerektiği ile ilgili, madde madde açıklayalım:

  • Pamuklu kumaştan olmalıdır.
  • Yumuşak, ince yapıda olmalıdır.
  • Toz, tüy yapmayan, ipleri çıkmayan düz kumaşlardan üretilmiş olmalıdır.
  • Yakası ve kolları bol olmalıdır. Vücudu sarmayan bebeğin rahat edebileceği bebek takım modelleri olmalıdır.
  • Bebek takımları cildini tahriş edebilecek etiket, dikiş yerleri, arma ve bunun gibi özelliklere sahip ürünler içermemelidir.

Bebek Giysileri Nasıl Kullanılmalı?

Bebek giysilerinin özellikle boyun bölgesinde kurdele, ip, bağcık gibi boynunu dolayabilecek modellerden olmamalıdır.

Bebek giysileri düğmeli olmamalı. Eğer düğme kullanılacaksa sağlamca dikilmiş olması önemlidir.

Bebek giysilerinde çıtçıtlı düğme tercih edilmelidir.

Bebek takımlarında doğal boyalarla üretilmiş kumaşlar tercih edilmelidir. Giysiler alındıktan sonra kullanılmadan önce mutlaka doğal deterjanlar veya sabun ile yıkanmalı ve bol su ile durulanmalıdır.

Bebek giysileri mutlaka ütülenerek kullanılmalıdır.

Bebeklere çok kalın veya çok ince giydirmek yanlış olur. Mevsime uygun şekilde yumuşak ve rahat kumaşlar tercih edilmeli.

Bebeklere üst üste giydirmek el ve kollarının hareket kabiliyetini azaltacağı için yanlıştır. Onun yerine kaliteli, pamuklu kumaşlar tercih edilmeli, mevsimine göre daha ince ya da daha kalın ama hafif kumaşlar kullanılmalıdır.

fahhar.com online alışveriş sitemiz, bebek takımı seçenekleri olarak anne ve babalara pek çok seçenek sunar. Hepsi pamuklu, kaliteli kumaşlardan üretilmiş, bebeklerini sağlığını dikkate alarak tasarlanmış ürünlerdir. Fahhar hem kullanışlı hem de doğal giysilerle bebeklerin rahatça huzurlu şekilde büyümelerini hedefler.

İki kadın girişimci olarak kurulmuş olan Fahhar anneleri de düşünerek rahat ve kolay giydirilebilen, kullanımı kolay hijyen koşullarına ve sağlık protokollerine uyumlu giysiler sunmayı amaç edinmiştir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız, bebekleri özenle giydirir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı